Popis tras sobota 20. listopadu 2021 – západ

Změna vedení tras vyhrazena.

Turistické značkyZpět na mapy a výškové profily tras

10 km

Od startu jdeme po vlastním značení kolem kostela a radnice na přechod silnice, kde narazíme na žlutou turistickou značku. Po ní se dáme vpravo (po proudu řeky Svratky), dojdeme k restauraci „U Klimešů“. Dále pokračujeme po žluté turistické značce (proti proudu potoka „Vrbovec“) „Údolím oddechu“ k rozcestí Vrbovec-rybník, po zelené turistické pokračujeme údolím ke kontrole K1 – „Vrbovec – rozcestí“ (3,0 km). Zde odbočíme vlevo a stoupáme po modré turistické značce k rozcestníku Hortbrtenky, (4,2 km). Zde přejdeme (vlevo) na žlutou turistickou značku, po ní pokračujeme kolem rozcestníku „U jezírka“ k rozcestníku „Vrbovec – rybník“ (6,2 km) Dále po žluté turistické značce (po proudu potoka „Vrbovec“) „Údolím oddechu“ zpět cíle pochodu..

20 km

Od startu po vlastním značení kolem kostela a radnice na přechod silnice, kde narazíme na žlutou turistickou značku. Po ní se dáme vlevo (proti proudu řeky Svratky) a dojdeme na hráz „Brněnské přehrady“ (1,0 km) – kontrola K2, pokračujeme dále kolem Brněnské přehrady až na rozcestí Rakovec, po žluté turistické značce stoupáme „Kočičím žlebem“ k „Ríšově studánce“ (5,8 km). Zde (odbočíme vpravo) přejdeme na zelenou turistickou značku, která nás dovede k autokempu Obora (8,3 km) dále po zelené turistické značce dojdeme na hrad Veveří (10,1 km) – kontrola K6. Zde přejdeme (vpravo) na červenou turistickou značku. Po lávce přejdeme na levý břeh Brněnské přehrady a dále pokračujeme až k restauraci „Princezna“ na Osadě (15,3 km) – kontrola K8 po červené turistické značce se dostaneme na hráz (18,5 km). Zde odbočíme vlevo a po žluté turistické značce (po proudu řeky Svratky) zpět do cíle.

29 km

Od startu po vlastním značení kolem kostela a radnice na přechod silnice, kde narazíme na žlutou turistickou značku. Po ní se dáme vlevo (proti proudu řeky Svratky) a dojdeme na hráz „Brněnské přehrady“ (1,0 km) – kontrola K2. Zde přejdeme vlevo na červenou turistickou značku. Po ní ke kontrole K3 „Helenčina studánka“ (7,8 km). Zde přejdeme vpravo na zelenou turistickou značku, po ní přes autokemp Obora dojdeme na hrad „Veveří“ (14,8 km) – kontrola K6. Zde se dáme vlevo po červené turistické značce, která nás dovede ke kontrole K7 na most „Veverská Bítýška“ (17,9 km). Zde přejdeme vpravo na zelenou turistickou značku a po ní dojdeme na rozcestí U tří křížů. Odbočíme po modré turistické značce vpravo (ne přes Oboru Kuřim !!!) pokračujeme až k přehradě na rozcestí Nad Zouvalkou, kde odbočíme vlevo na červenou turistickou značku (směrem k hrázi). Po ní podle břehu přehrady pokračujeme až k restauraci „Princezna“ na Osadě (24,9 km) – kontrola K8 Odsud (vlevo) po červené turistické značce na hráz Brněnské přehrady (27,5 km). Zde dále (vlevo) po žluté turistické značce (po proudu řeky Svratky) zpět do cíle.

40 km

Od startu jdeme po vlastním značení kolem kostela a radnice na přechod silnice, kde narazíme na žlutou a modrou turistickou značku. Po ní se dáme vlevo (proti proudu řeky Svratky), kolem fotbalového hřiště, modrá turistická značka odbočuje vpravo přes lávku řeky Svratky a pokračuje přes městskou část Kníničky. Ze silnice směr Jinačovice odbočuje vpravo, procházíme údolím pod Mniší horou, stoupáme postupně ke kontrole K2 „Pod Kopaninami“ (6,1 km). Pokračujeme po modré turistické značce na rozcestí „Pod Chocholou“ (6,5 km), odbočíme doleva po žluté turistické značce se dostaneme ke kontrole K7 rozcestí Pod Sychrovem“ (8,0 km), pokračujeme po žluté turistické značce do města Kuřim (11,6 km), u vlakového nádraží odbočíme doprava po modré turistické značce, která nás dovede do osady Podlesí, po modré turistické značce vystoupáme na hřeben Babího lomu. Po modré turistické značce sejdeme ke kontrole K4 Pod Babím lomem – lelkovadlo (16,5 km). Pokračujeme po červené turistické značce přes rozcestí „U Jelínka“ do vesnice Vranov (19 km) kontrola K5 restaurace Bylo nebylo, na náměstí u kostela odbočíme doprava po zelené turistické značce, která nás do Útěchova (22 km). Odbočíme doprava a po žluté turistické značce se dostaneme do obce Lelekovice a společně s trasou 33 km až na kontrolu K6 Česká, restaurace „U Baumannů“ (27,2 km). Dále pokračujeme po červené turistické značce ke kontrole K7 rozcestí Pod Sychrovem (29,5 km). Pokračujeme vlevo po žluté turistické značce přes vrcholy „Velké Baba“, „Malá Baba“ se dostaneme ke kontrole K1 „Medlánky – letiště“ (34,8 km). Pokračujeme po žluté turistické značce do sedla Medlánecké kopce, odbočíme doprava po zelené turistické značce, která nás dovede až na břeh řeky Svratky, kterou přejdeme po lávce a dostaneme se k restauraci „U Klimešů“, odbočíme doprava a po žluté turistické značce (proti proudu řeky Svratky) se dostaneme zpět do cíle pochodu.

Kontroly

K1   8.00 – 12.00 hod. – Vrbovec
K2   6.45 – 10.30 hod. – přehrada – hráz
K3   7.30 – 11.00 hod. – Helenčina studánka, rozcestí
K6   8.00 – 13.00 hod. – hrad Veveří
K7   9.30 – 15.00 hod. – Veverská Bitýška – most
K8   9.30 – 17.00 hod. – restaurace „ Princezna“ na Osadě

Výškové profily

Výškový profil neděle