Autobusové zájezdy

Je nám líto, ale pořadatel zájezdů je pro nevelký zájem nakonec zrušil. Hlavní organizátor to nemohl nijak ovlinit.

Ve spolupráci s partnerským KČT, odbor Kudrna jsme připravili i tradiční puchejřovské autobusové zájezdy. Jde o turistické zájezdy, na obou se ujde cca 10 km pěšky.

V ceně obou zájezdů je krom dopravy a fundovaných průvodců i KPPZ (kudrnovský pišingr poslední záchrany), ale nejsou zahrnuty vstupy na rozhlednu Babylon a do Památníku Bible kralické.

pátek 19. listopadu 2021 – Krajem brněnského trempingu


Zřícenina hradu Templštejn
foto Delfínka, Wikimedia Commons

Odjezd 8:00 od Společenského centra Brno Bystrc, návrat ve večerních hodinách tamtéž.
Cena 250 Kč, autobus ujede cca 140 km,
pěšky ujdete cca 10 km,
průvodci: Darja Dobšíková a Janek Franců.

Trasa: Brno Bystrc – Řeznovice (románský kostel z 12. století) – údolí řeky Jihlávky a zřícenina hradu Templštejn (provede vás tam hradní pán David Hamza) – Mohelno (Hadcová step a mohylové pohřebiště) – Zelený kopec a rozhledna Babylon – Hartvíkovice (Dalešická přehrada, Wilsonova skála a zbytky hradu Kokštejn) – Kralice (Památník Bible kralické a zřícenina místní tvrze) – Brno Bystrc.

neděle 21. listopadu 2021 – Po keltských stopách na Moravě


Býčí skála, skalní stěna nad vstupem
Michal Klajban, Wikimedia Commons

Odjezd 8:00 od Společenského centra Brno Bystrc, návrat ve večerních hodinách tamtéž. Batohy či zavazadla si můžete vzít s sebou do autobusu.
Autobus zastaví nejpozději v 19 hodin v centru Brna na hlavním vlakovém nádraží a autobusových nádražích Zvonařka a Grand, aby zájemci mohli pokračovat rovnou do svých domovů.
Cena 250 Kč, autobus ujede cca 200 km,
pěšky ujdete cca 10 km,
průvodci: Pepe Vašek a Vilda Dvořák.

Trasa: Brno Bystrc – Byčí skála (mýtická jeskyně i Halštatské pohřebiště) – Černov (dobře znatelné keltské hradiště z 5. století před naším letopočtem) – Malé Hradisko (slavné a nejvýznamější keltské oppidum na Moravě) – Ludéřov (úžasná keltská svatyně, výrazný menhir a památník Sv. Čecha) – Žuráň (prehistorická mohyla i Napoleónova pozorovatelna při vítězné bitvě u Slavkova) – Brno střed při 3 centrálních nádražích (obě autobusová i hlavní vlakové) – v případě zájmu budeme pokračovat až ke Společenskému centru Brno Bystrc.

Přihlášení

Na zájezdy se přihlašujte přímo u KČT, odbor Kudrna:
   – e-mailem: kct@kudrna.cz
   – poštou: Vilda Dvořák, Podolská 46, 62800 Brno

Nezapomeňte poznamenat název zájezdu, počet účastníků a jméno mluvčího.
E-mailem obdržíte tzv. závaznou rezervaci a pokyny na zaplacení 250 Kč za osobu.
Začátkem listopadu potom ještě obdržíte nejaktuálnější pokyny, doporučené vybavení i podrobnosti k daným zájezdům.

Případné další informace prosím konzultujte na e-mailu kct@kudrna.cz nebo ve všední dny na dispečinku tel.: 777 583 762.